Lyžovanie a Snowboarding

Zimná sezóna v Nízkych Tatrách je na sneh bohatá. Lyžiarske strediská na Mýte, Táloch,  Čertovici, Balogu a na Chopku sú umelo zasnežované a poskytujú výborné lyžiarske podmienky počas celej zimnej sezóny.

Ski Tále

Lyžiarske stredisko Tále je ideálnym prostredím pre rodinnú lyžovačku v prostredí Nízkych Tatier. Nájdete tu detský vlek pre úplných začiatočníkov, zjazdovku pre mierne pokročilých, ale zalyžujú si tu aj zdatnejší lyžiari. Pre svoje deti tu nájdete lyžiarsku školu a team profesionálnych inštruktorov lyžovania a snowbordinku. Stredisko má tiež pripravený 6,5 km bežskársky okruh na golfovom ihrisku takže na Táloch si prídu na svoje aj bežkári. Tále majú vybudovanú kvalitnú infraštruktúru, nájdete tu bufety, reštauráciu aj stodolu takže určite neostanete hladný a pochutnáte si na skvelých slovenských jedlách. Počas celej zimy sa na Táloch rôzne športové podujatia a gurmánske víkendy.

V stredisku nájdete:
- reštauráciu, bufety
- detský kútik
- lyžiarsku školu
- ski servis
- požičovňu lyží

Lyzovanie tale

Ski Mýto

Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Orientácia, kofigurácia a výnimočný charakter kopca, ktorý spĺňa svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky ) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre náročných, aktívnych lyžiarov, ale aj menej zdatných a začiatočníkov. Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 3 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 3 600 osôb / hod.

Predpokladom dobrej lyžiarskej sezóny sú kvalitné snehové podmienky, ktoré zabezpečuje zasnežovací systém pozdĺž všetkých lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 2,5 km. Všetky lyžiarske trate sa denne upravujú najmodernejšou technikou.

Navaria pre vás v reštaurácií s kapacitou 250 ľudí so širokou ponukou jedál a nápojov. Pre začiatočníkov je tu lyžiarska škola, škôlka s profesionálnymi inštruktormi, požičovňa lyžiarskych potrieb, ktorá zabezpečuje aj kvalitný servis. Veľkokapacitné bezplatné parkovisko sa nachádza priamo v lyžiarskom areáli.

Ski myto mapa

Jasna - Chopok Juh

Chopok Juh je veľmi známe a obľúbené stredisku najmä medzi nadšencami voľných terénov a freeridu vďaka širokým a zväčša a bezpečným pláňam v 2 freeridových zónach mimo 10 km vyznačených a upravených zjazdoviek.

Stredisko CHOPOK JUH je protipólom strediska Jasná - Chopok sever. Nachádza sa v Nízkych Tatrách na južných svahoch Chopka, v regióne HOREHRONIE, v závere Bystrej doliny, vo vzdialenosti len 9 km od obce Bystrá, 11 km od Mýta pod Ďumbierom a 22 km od mesta Brezno.

Vleky a lanovky stúpajú z Krúpovej z nadmorskej výšky 1080 m n.m. až na Chopok do výšky 2004 m n.m.. Stredisko Chopok juh podľa nadmorskej výšky rozdeľujeme na 2 časti:
SRDIEČKO (z Krúpovej po Kosodrevinu) 1080 - 1494 m n.m.
KOSODREVINA (z Kosodreviny na Chopok) 1494 - 2004 m n.m

Mapa jasna small

Čertovica

V strednej časti Nízkych Tatier sa nachádza lyžiarske stredisko Čertovica, ktoré pozostáva zo 6 zjazdoviek a 5 vlekov s maximálnou dĺžkou 870 m. Stredisko ponúka umelé zasnežovanie a nájdu sa tu technicky upravované ale i neupravované zjazdovky aj pre náročných lyžiarov.

Čierny Balog

Lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog sa nachádza 18 km od Mýta pod Ďumbierom. Kopec dobrej lyžovačky si môžete vychutnať na šiestich zjazdovkách, ktoré sú vhodné pre rodiny s ďetmi, náročného lyžiara, začiatočníka, snowboardistu alebo bežkára, ktorý sa chystá navštíviť Nízke Tatry. Kopec je tiež vhodný na paragliding.

V stredisku nájdete:
- reštauráciu, bufety
- detský kútik
- lyžiarsku školu
- ski servis
- požičovňu lyží

Cierny balog mapa